יוגה נשית

יוגה נשית

בריאות האישה בדרך היוגה

"כשאני פוגשת את המזרון ואת השקט שלי
שם אני מתחילה להטען מחדש." / מתרגלת יוגה נשית משתפת

שיטת תרגול וטיפול שפותחה ע"י מירה ארצי פדן, המבוססת על היוגה המסורתית בהתאמה לגוף האישה בכל שלבי המחזוריות ומעגלי החיים. התרגול מתמקד בבריאות האישה בהתייחס לשינויים הורמונליים, רגשיים וגופניים שאנחנו עוברות. דרך מיקוד מדויק בעבודת שרירי הליבה בדגש על שרירי קרקעית האגן.

מבחינה פיסית אנו משלבות תנועה, נשימה וריכוז ועבודת עומק של רצפת אגן. השרירים הללו מהווים את העוגן הפנימי המייצב אותנו בחיים, ובעלי השפעה מכרעת על איכות ושמחת החיים שלנו. תרגול יוגה נשית מחזק כל אחת במקום שהיא נמצאת בו, פותח את המקומות החסומים, מחדש את זרימת האנרגיה, מחזק את מערכת החיסון, מרגיע ומעודד בעדינות את ההתכוונות פנימה.

מבחינה רגשית כל אחת מאיתנו מתקרבת יותר לעצמה, מחזקת עוגנים פנימיים בתוכה. פוגשת את פנימיותה ואת החלקים היצריים והיצירתיים שבה. מתפתחת, צומחת ומוצאת את עצמה בתוכה.
לאט לאט במדידות ובמתינות נבנית בתוך כל אחת מאיתנו התחושה של המסוגלוּת.

חשוב גם לדעת שהיוגה הנשית אמנם עוסקת בתכנים עמוקים ופנימיים ויחד עם זאת יכולים להיות בה אתגרים פיזיים משמעותיים.

בונים חוסן לחיים, משפט שהולך איתי שנים רבות – 'הדבר הכי קבוע בחיים הוא השינוי' (מירה ארצי פדן)
אני מוצאת כי בניית החוסן הפנימי בגוף, ע"י עבודה נכונה עם שרירי הליבה בדגש על קרקעית האגן מאפשרת את היכולת להתמודד בצורה טובה עם כל שינוי המגיע בחיים והאתגרים היומיומיים.

"בכל רגע נתון קיים קשר בין גוף האישה, מצבה החברתי, מיקומה במעגל החיים ובריאותה."
גופה של אישה – תבונתה של אישה/ ד"ר כריסטיאן נורת'רופ

מתרגלות יוגה נשית תורמות לבריאותן בכל מישורי החיים.

למי זה יכול להתאים?

יוגה נשית להריון ולאחר לידה , יוגה נשית כתמיכה בתהליכי פריון  , יוגה נשית ככלי להורדת מתח ודיכאון , יוגה נשית לכבדות משקל, יוגה נשית תבונת גיל המעבר, יוגה נשית לנערות, יוגה נשית לטיפול בדליפות שתן וצניחות רחם , יוגה נשית לטיפול בחולשה בשרירי קרקעית האגן , יוגה נשית לחזור לעצמך לאחר הלידה .

HTMLine - בניית אתרים | FRESH - עיצוב גרפי | צילומים: אור קפלן Photos: Or kaplan | קופירייטינג - מילים ומעשים